Włączony telefon leżący na stole

Wpływ mediów społecznościowych na rozwody - czy to możliwe?

(aktualizacja)

Media społecznościowe stały się nieodłącznym elementem naszego życia codziennego. Platformy takie jak Facebook, Instagram, czy Twitter pozwalają nam na udostępnianie chwil z naszego życia naszym najbliższym. Czy mają one jednak wpływ na nasze relacje z innymi, a tym samym na rozwody?

Media społecznościowe, a relacje

Włączony telefon Trzymany przez mężczyznę

Wpływ mediów społecznościowych na relacje

Wiadomym jest, że media społecznościowe mają pozytywny jak i negatywny wpływ na nasze relacje z partnerem. Z jednej strony, korzystanie z tych platform może pomagać w utrzymywaniu więzi i komunikacji między partnerami, szczególnie w przypadku długotrwałej rozłąki fizycznej. Można dzielić się zdjęciami, wiadomościami i wydarzeniami ze swojego życia, co może wzmacniać poczucie bliskości i zaangażowania.

Z drugiej strony, media społecznościowe mogą prowadzić do różnych problemów w relacjach. Jednym z nich jest uzależnienie od mediów społecznościowych, które może prowadzić do zaniedbywania partnera lub braku zaangażowania w rzeczywistym świecie. Spędzanie zbyt dużo czasu na przeglądaniu profili innych ludzi, porównywanie się do czyichś związków czy nieustanne monitorowanie aktywności partnera mogą prowadzić do konfliktów i poczucia braku zaufania.

Inne negatywy mediów społecznościowych

Często również partnerzy, którzy są niewierni, szukają sobie kochanki/kochanka właśnie w mediach społecznościowych. Komunikacja z innymi osobami, flirtowanie online i tajemnicze spotkania mogą prowadzić do naruszenia zaufania w związku. Niektórzy ludzie czują silną potrzebę upubliczniania wszystkiego innym, co może irytować drugą połówkę. Każda drobna sprzeczka, zdjęcie, czy informacja zostaje od razu wrzucona do sieci bez skonsultowania się z ukochaną osobą. Należy pamiętać, że musimy porozmawiać o naszej aktywności w Social Mediach tak, aby nie wprawiać żadnej ze stron w dyskomfort.

Czy wszystko w sieci jest prawdziwe?

Bardzo często na wielu platformach widzimy szczęśliwe pary, które co chwilę gdzieś wyjeżdżają, uśmiechają się na każdym zdjęciu i pokazują, jak bardzo się kochają. Należy jednak pamiętać, że nie wszystko, co widzimy, jest prawdziwe i relacje między partnerami w życiu prawdziwym mogą być zupełnie inne niż takie, jakie publikują w Internecie.

Masz pytania?

Coś wydało Ci się niezrozumiałe? Masz więcej pytań? Chcesz się dowiedzieć, czy w Twoim przypadku media wpłynęły na rozwód? Napisz do nas, a uzyskasz profesjonalną pomoc i odpowiedź na wszelkie pytania.

kontakt@kreator-sadowy.pl

Podsumowanie

Tak więc podsumowując — czy media społecznościowe mają wpływ na rozwody? Mają, ale nie jest on bezpośredni. Jeśli będziemy zaniedbywać partnera na rzecz spędzania czasu na różnych aplikacjach, będziemy publikować bardzo prywatne informacje i zdjęcia bez jego zgody, lub utrzymywać nieodpowiednie dla relacji kontakty — możemy za pomocą Social Mediów przyczynić się rozwodu.